top of page
  • Instagram
  • TikTok

​Párterápia

90 perc

20 000 Ft - 40 000 Ft

Online, Személyes

Foglalásaidat a profilodban módosíthatod vagy lemondhatod.


Közvetlen banki átutalással tudsz fizetni.

Ha kérdésed van keress minket bátran vagy a kiválasztott szakembert közvetlenül.

Az időpontodat ingyenesen módosíthatod vagy lemondhatod legkésőbb 48 órával a kezdés előtt.

Kapcsolódó cikkek
Első alkalom a pszichológusnál, mire számítsak?
Személyes vagy online ülés?
Szakemberek
A klienseimet abban segítem, hogy megtalálják belső erőforrásaikat az önmagukkal folytatott munka során, hogy egy kiegyensúlyozottabb életet élhessenek testileg és lelkileg.
Sárga Noémi

A párterápia olyan szakmai folyamat, amely során a pszichológus segít a pároknak elmélyíteni érzelmi kötődésüket és hatékonyan kezelni a kapcsolatukban felmerülő konfliktusokat. A terápia célja, hogy javítsa a kommunikációt, erősítse a bizalmat, és támogassa a párokat abban, hogy kölcsönös támogatásra és megértésre találjanak.


Az ülések általában két heti vagy havi rendszerességgel zajlanak, és történhetnek egy vagy két szakember vezetésével. Két szakember bevonása lehetőséget nyújt arra, hogy a terápiás folyamatban még pontosabban tükrözzék a párkapcsolat dinamikáját.


A párterápia időtartama változó lehet, a terápiás célok meghatározása után jellemzően 8-12 alkalomra van szükség, a célok meghatározása pedig 3-5 ülésen keresztül történik.


A terápiában a szakemberek rendszerszemléletben dolgoznak, amely a pár tagjainak együttműködésére helyezi a hangsúlyt. A terápia központi kérdése, hogy a pár közösen hogyan alakította ki a jelenlegi helyzetet, és mindkét fél hogyan járul hozzá a problémákhoz a viselkedésével és érzéseivel. A problémák tehát egymás viselkedésére adott reakciókból és kölcsönhatásokból alakulnak ki, nem pedig egyetlen fél hibájából.


Nem minden párterápia végződik azzal, hogy a pár tagjai együtt maradnak, ám ebben az esetben is értékes a terápiás folyamat. Ilyenkor a cél az, hogy a felek szabadon kifejezhessék érzéseiket, érett módon reagáljanak a történésekre, és megértsék, miért nem működött a kapcsolatuk. Ez a folyamat mindkét fél számára lehetőséget nyújt az önismeret mélyítésére és személyes fejlődésre.


A párterápia célja, hogy a párok közös munkával harmonikus kapcsolatot alakítsanak ki, azonosítsák a konfliktusokat okozó, rosszul működő viselkedésmintákat. A kommunikáció központi szerepet játszik ebben a folyamatban, így az ülések során nagy hangsúlyt kap az, hogy a pár tagjai hatékonyabban tudjanak beszélgetni egymással és kifejezni szükségleteiket. A terápia fókusza az itt és most tapasztalatokon van, és csak akkor tér vissza a múltbeli eseményekre, ha azok a jelenlegi helyzetre is hatással vannak, alapvetően nem a múlt feltárása a cél.


A terápiás munka során mindkét fél önismerete fejlődik, mintha két párhuzamos önismereti munka zajlana, amelyek a párkapcsolati kérdések mentén összekapcsolódnak.

bottom of page